Prvašići u školskoj knjižnici

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 12. 2022.

Naši prvašići su do sada čitali knjige doma, u vrtiću ili posuđivali u jednom od ogranaka Dubrovačkih knjižnica. Od 1. razreda postaju aktivni posuđivači knjiga iz naše školske knjižnice. Razgledali su oni pažljivo sve ponuđene knjige za njihov uzrast, igre, časopise...

Knjižničarka ih je upoznala kako se treba odnositi prema knjizi, čuvati je, čitati i vratiti na vrijeme. Pogledali smo zgode i nezgode našeg Mr. Beana pri posjeti knjižnice.
No, ipak ih se najviše dojmio vuk koji je naučio čitati i pisati iz slikovnice "Uljuđeni vuk" - jedne od najposuđivanijih slikovnica u našoj knjižnici.
Bio je to još jedan nezaboravni susret nove generacije učenika i knjižničarke.