ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Autor: Administrator , 18. 2. 2019.

„Čitamo mi, u obitelji svi“ je projekt koji se provodi tijekom jedne školske godine u trećim razredima osnovne škole. U OŠ Lapad provodi se sedmu godinu zaredom s učenicima tri treća razreda uz podršku njihovih učiteljica Marijane Pasqualicchio, Ivane Lučić i Gordane Gavrilice.  Ruksak sa sedam knjiga (jedna knjiga je stručne prirode i namijenjena je roditeljima), prilagođenih uzrastu djece putuje po razredu tijekom školske godine i boravi u svakoj obitelji šest dana. Djeca čitaju svaku večer s roditeljima knjige i na kraju napišu svoje dojmove u radnu bilježnicu. Iste dojmove čitaju pred razredom prilikom vraćanja knjiga.

Danas (15. 2. 2019.) su prvi zainteresirani učenici preuzeli ruksake s knjigama i time je i sam projekt krenuo u realizaciju. Projektom „Čitamo mi, u obitelji svi“ roditeljima skrećemo pozornost na činjenicu koliko je vrijedno pružiti primjer svojoj djeci u čitanju i pomoći im u razvijanju čitalačkih navika.