Hrvatski olimpijski dan u OŠ Lapad

Autor: Administrator , 11. 9. 2020.

Već tradicionalno, učenici i učitelji naše škole obilježili su Hrvatski olimpijski dan.

Odjenuti u bijele majice, učenici Osnovne škole Lapad u pratnji svojih učitelja i učiteljica, danas su prigodnim aktivnostima na igralištu škole i u parku na Batali obilježili ovaj dan.

Obilježavanje ovog dana ima cilj podizanja svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima, kao i razvijanja svijesti o ulozi sporta u službi društva te edukacije mladih o olimpijskom pokretu i njegovom značaju u svijetu.

Hrvatski olimpijski odbor je 2007. godine pokrenuo program pod nazivom Hrvatski olimpijski dan (HOD), čiji je cilj potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje onim sportovima koji su im na raspolaganju u sredinama u kojima žive i rade. HOD je jedinstveni naziv za nacionalnu sportsku manifestaciju koja se obilježava 10. rujna na dan osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora.