EU Code Week - 2.c

Autor: Administrator , 21. 10. 2020.

Europski tjedan programiranja (EU Code week) društvena je inicijativa čiji je cilj približiti programiranje i digitalnu pismenost svim, a ponajviše djeci. Ove godine u našoj školi inicijativi su se priključili učenici 2.c razreda. Odabrane aktivnosti bile su relativno jednostavne no upravo je to kod određenih učenika bilo presudno da suzbiju strah od programiranja. Danas se cijeli dan programiralo bez računala. Prvo se "sortiranjem" na satu lektire došlo do pravilnog redoslijeda događaja u bajci „Ružno pače“. Na satu razrednika se govorilo o pixelima, kodovima i binarnom sustavu. Osim toga, u sklopu ovih aktivnosti, obilježen je i Dan jabuka.

Provedene aktivnosti karakteriziralo je stjecanje vještina potrebnih za uspješno učenje programiranja bez uporabe računala. U provedbi aktivnosti učenici su povezivali ranije stečena znanja iz više nastavnih predmeta, poput matematike, prirode i društva i engleskog jezika. Dodatna je vrijednost provođenja ovakvih aktivnosti približavanje programiranja svim učenicima na način primjeren njihovoj dobi.