Natjecanje Dabar 2020

Autor: Administrator , 13. 11. 2020.

autor članka: Željana Pavlović

Dabar (Bebras) je međunarodna inicijativa koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima, nastavnicima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućio jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka koje su napisali stručnjaci iz pedesetak zemalja. Iako se rješavanje zadataka temelji na informatici, možete ih rješavati i bez informatičkog predznanja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNet-a.

Natjecanje podržava Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Po treći put naša škola sudjeluje u natjecanju, do sada učenici predmetne nastave, a ove godine su se uključili i učenici razredne nastave. Natjecanje je održano od 9.-13.11. Odgovorna osoba za organizaciju natjecanja u našoj školi je profesorica Željana Pavlović. Sudjelovali su učenici 2.c razreda sa svojom učiteljicom Gordanom Rokolj, 2.d razreda sa učiteljicom Zdenkom Kunić, 1.e razred sa učiteljicom Ivanom Radaljac, 4.c sa učiteljicom Emilijom Vlašić, 5.c,d,e, 7.d,e,f razred sa učiteljicom informatike Majom Grbavac, te 8.d sa učiteljicom matematike Željanom Pavlović.

Prvi put ove godine učenici natjecanju su mogli pristupiti i od kuće.

Čestitamo svim učenicima na sudjelovanju!