Dabar – rezultati

Autor: Administrator , 23. 11. 2020.

Učenici naše škole Luka Vrandečić (2.d), Roko Tokić, Ivano Delić i Kristian Kristić (5.e) su među 10% najboljih u Hrvatskoj na natjecanju Dabar. Bravo! Čestitamo!

autor članka: Željana Pavlović

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je u osnovnim i srednjim školama Republike Hrvatske od 9. do 13. studenoga 2020. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Natjecanje ima pet kategorija, a učenici rješavaju 12 zadataka uz vremensko ograničenje od 40 minuta. Ove godine sudjelovalo je 36491 učenika. Na natjecanje se prijavilo 596 škola. Nekima od njih ovo je bio prvi susret s računalnim razmišljanjem, a zadatke su rješavali ne razmišljajući o informatičkim konceptima u pozadini.

Za sve sudionike natjecanja pripremljene su digitalne značke i diplome koje samostalno preuzimaju iz sustava mooc.carnet.hr. Svi učenici dobili su i digitalne značke. Oni najbolji (10% najboljih u svakoj kategoriji) dobili su i diplomu i značku za izniman uspjeh na natjecanju.