Lapadska djeca za obitelj

Autor: Tea Kompar Jerković, 3. 12. 2020.

Draga djeco, roditelji i učitelji,

Svjesni smo u kako izazovnom i teškom vremenu živimo pa smo ovaj advent odlučili obilježiti na jedan malo drugačiji način te potaknuti sve nas na humanitarno djelovanje kroz akciju „Lapadska djeca za obitelj“ računajući još jednom na otvorena srca naše djece, roditelja i kolega.

Akcija je zamišljena tako da jedan razred, prema svojim mogućnostima, skupi kutiju namirnica i higijenskih potrepština po unaprijed osmišljenom adventskom kalendaru. Pakete pomoći skupljat će razrednici u svojim učionicama a svako dijete, ako želi, može donijeti po jednu namirnicu ili higijensku potrepštinu sa adventskog kalendara. Maslinovo ulje će donirati Mali maslinari, učenici OŠ Lapad. Paketi pomoći bit će uručeni u našu župu sv. Mihajla, Caritas dubrovačke biskupije te drugim potrebitim obiteljima. Pozivamo Vas da se uključite zajedno sa Vašom djecom te da razredniku/razrednici prenesete ako poznajete neku obitelj kojoj bi ovakav paket pomoći dobrodošao.

Akcija traje do petka 18.12.2020. kada će se paketi pokupiti i predati potrebitim obiteljima.

Od srca se zahvaljujemo svima na podršci te se nadamo zajedničkom odazivu ovoj akciji sukladno vlastitim mogućnostima.