MOST PRIJATELJSTVA Lapadski osnovci pomažu petrinjskim učenicima, pridružite se i vi!

Autor: Tea Kompar Jerković, 4. 1. 2021.

🕊️ Svi smo s tugom u očima i nevjericom gledali potresom uništene kuće, zgrade, trgovine, škole. Suosjećamo sa sudbinama nepoznatih ljudi i samo želimo što prije pomoći. 🖤

💔 Tako se rodila ideja o povezivanju dviju škola, jedne dubrovačke osnovne škole i jedne petrinjske osnovne škole. Želja o povezivanju, na način na koji sam prošle godine organizirala akciju Dijete – djetetu za OŠ Dragutina Tadijanovića u Vukovaru, zasad je nemoguća jer je zgrada škole neupotrebljiva i nemoguće je u njoj ponovno održavati nastavu.

Ravnateljica lapadske škole Nikolina Soko i ravnatelj petrinjske škole Robert Groza dogovorili su akciju čim se steknu uvjeti povratka učenika u školu. No, to nažalost neće biti ni lako ni brzo!
Ipak, nismo stali i nastavili smo tražiti kome konkretno možemo pomoći. 👐
Mnoge obitelji odselile su se i prije potresa zbog teškog života u Banovini, a sada nakon potresa bit će još više iseljavanja.
🙏 U kontaktu sa nekoliko učiteljica iz Petrinje ono što najviše trebaju je financijska pomoć. Većini su kuće privremeno neupotrebljive, krovovi su oštećeni, a kiša ne prestaje. Evo i jutros dok pišemo, javila se kolegica Marina prestravljena kako ih je zatreslo ponovno, ali sada i prilično jači potres.
🙏 Za sada imamo tri obitelji koje trebaju našu pomoć.
Riječ je o učiteljici likovne kulture u 1. OŠ Petrinja, gđi Dragani Zjajvuk Šarić, samohranoj majci čiji je stan u samom centru Petrinje trajno uništen u potresu. Gđa Dragana je zajedno s djecom i majkom trenutno zbrinuta kod rođaka.
DRAGANA ZJAJVUK IBAN HR9723400093208600567

🫂 Druga, mlada tročlana obitelj Lovreković ostala je bez imovine, stana u zgradi za kojeg moraju otplatiti kredit. Dječak Noel je učenik 2.b razreda u 1. OŠ Petrinja. Zgrada će biti predviđena za rušenje.
INES LOVREKOVIĆ IBAN HR8823400093211077624

Obje obitelji trebaju financijsku pomoć.
🥺 I obiteljska kuća Irene Sigur , učiteljice u 1. OŠ Petrinja je dobila žutu oznaku što znači do daljnjeg neuporabljiva.
IRENA SIGUR  IBAN HR6224070003283092074
❤️ Pokažimo svoje veliko lapadsko srce i pomozimo.
Činjenica da svaki učenik može pomoći skupljanjem novaca i odvajanjem samo 10 kn svakog mjeseca u razrednu kasicu i da bismo pomogali našim ljudima iz mjeseca u mjesec pokazuje našu solidarnost i spremnost pomoći onome kome je najpotrebnije.
Naravno, tko želi pomoći obiteljima i većim uplatama na račun jako bi nas veselilo. 🤗
učiteljica Patricija Mage Vidak

💦 Dobriša Cesarić: Slap 💦

Teče i teče, teče jedan slap;
Što u njem znači moja mala kap?
Gle, jedna duga u vodi se stvara,
I sja i dršće u hiljadu šara.
Taj san u slapu da bi mogo sjati,
I moja kaplja pomaže ga tkati.