OŠ Lapad na 3. otvorenom prvenstvu Dubrovnika u atletici

Autor: Tea Kompar Jerković, 14. 10. 2021.

Atletski klub Dubrovnik treću godinu zaredom organizira Otvoreno prvenstvo Dubrovnika u atletici koje se održalo u subotu, 9. listopada s početkom u 13 h na stadionu Lapad.

Natjecanje je međunarodnog karaktera, sa 36 disciplina u svim starosnim kategorijama, a sudjelovali su i učenici naše škole - dio ispred ŠSD Petka (16 učenika), a dio ispred Atletskog kluba Dubrovnik.

Po disciplinama :

60m – Lea Burazor, Meri Čolović i Alen Jonuzi ( svi su osvojili prvo mjesto u svojoj grupi )

dalj – Mia Glavić

vortex – Tea Bosak

kugla - Estera Marija Bulić, Loreta Raguž, Lovro Kesić

600 m – Dora Lučić, Nea Ostrički ,Kristian Kristić

Osvajači medalja na  600 m su:

Zlato – Mauro Gojavić

Srebro – Matej Gojavić i Vito Piantanida

Bronca – Maroje Orepić i Šimun Lukačević

Naši učenici koji su nastupili kao članovi Atletskog kluba Dubrovnik su isto tako osvojili pregršt medalja: Erik Antolović, Matej Matić, Maro Gojavić, Ante Merdžan, Marin Curić,Tin Stojanović,Mirna Lulić i Lora Ćosić.

Čestitamo svim sudionicima na postignutim rezultatima!

AK Dubrovnik svaku godinu želi podignuti svijest građanima o važnosti bavljenja sportom te ovim natjecanjem ponovno žele pokazati kolika je potreba za izgradnjom atletske staze u gradu Dubrovniku.

Dio fotografija preuzet sa Atletski klub Dubrovnik.