''Osnovci za osnovno'' - prikupljanje namirnica za pomoć Albaniji

Autor: Tea Kompar Jerković, 15. 10. 2021.

OŠ Lapad se, u suradnji s Caritasom Dubrovačke biskupije, uključila u ovu  humanitarnu akciju za potrebite u Albaniji. Nalazimo se u mjesecu listopadu koji se u katoličkoj Crkvi obilježava kao mjesec misija u kojem se intenzivnije pomaže potrebitima u udaljenim mjestima svijeta.

U svijetu je mnogo potreba, nismo u mogućnosti riješiti sve, ali na neke smo pozvani odazvati se i pomoći koliko možemo.
Jedna takva potreba dolazi iz susjedne nam Albanije, gdje živi i služi naš sugrađanin don Frano Čivljak, kojemu svakodnevno na vrata dolaze i kucaju potrebiti.

Kako je taj poziv došao upravo u danima kad zahvaljujemo za Darove zemlje, a ponukani primjerom jedne osnovne škole koja je već prikupljala namirnice u manifestaciji „Dani kruha“, iz Caritasa su nam predložili ovu akciju.
Cilj nam je prikupiti nekvarljivu hranu, te molimo djelatnike i učenike da donesu sa sobom u školu nekoliko nekvarljivih namirnica (brašno, ulje, šećer, tjestenina, riža, suhi grah, pelata …. čokolada )… Caritas će početkom studenog doći i pokupiti donaciju te osigurati potrebnu dokumentaciju i prijevoz do odredišta u Albaniji.