🍂🌾 Priredba - Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje 🍂🌾

Autor: Tea Kompar Jerković, 20. 10. 2021.

🌾Slušaj kako zemlja diše,
slušaj kako raste trava,
slušaj kako pod stopama našim,
skrivena snaga u sjemenci spava.🍞

🍂🌾 Dan kruha i dan zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom mjeseca listopada. 18. listopada obilježio se i u našoj školi. U učionicama su učenici razredne nastave s učiteljima postavili izložbe kruha, peciva i drugih proizvoda, a zatim je u holu škole održana priredba koju je pripremio 3.d razred.

🥖 Bogati stolovi, puni plodova jeseni, raznih kolača i peciva i slastica, bili su raskošni i predivno ukrašeni, a znamo da su našim učenicima i učiteljima u tome pomogli roditelji, bake i djedovi, pa im od srca zahvaljujemo. 👔

Snimku priredbe pogledajte na poveznici niže.

3.d - priredba

3.e - Igrokaz "Hvala, zemljo!"

7.e - likovna radionica "Dan kruha"

Radove učenika 6.d možete pogledati na poveznici klikom na donju fotografiju.

Fotografije učenika razredne nastave, posebnog odjela djelomične integracije ii učenika 7.c razreda koji su su na Satu razrednika imali prigodu pogledati dokumentarni film Korica kruha (autora Dražena i Kristine Bušić) koji tematizira beskućništvo u Republici Hrvatskoj potražite u foto-galeriji ili klikom na donju fotografiju.

Projekcija je bila povod za učeničku raspravu i propitivanje teme osjetljivosti prema socijalnoj isključenoj i ranjivoj skupini poput beskućnika. 💔