🇭🇷 OŠ Lapad - Australska ambasada 🇦🇺

Autor: Tea Kompar Jerković, 28. 10. 2021.

🇭🇷 🇦🇺 27. listopada je naša škola imala čast ugostiti australskog konzula gospara Philipa Adriana Shakespearea i gđu Dijanu Grahovac, suradnicu za konzularne poslove i javnu diplomaciju pri Veleposlanstvu. Na inicijativu i angažman naše vrijedne učiteljice engleskog jezika Darija Čanić došlo je do navedene suradnje, ali i prijateljstva koje će se nastaviti njegovati.

🤝Nakon prigodne dobrodošlice od strane naših učenika i djelatnica Tee Kompar Jerković, Roberte Skvrce i Darije Čanić, gospar Shakespeare i gđa Dijana pričali su o svom poslu u ambasadi, obrazovanju, karakterističnim australskim životinjama, predstavili su život u Australiji te sličnosti i razlike u odnosu na život u Hrvatskoj.

🙋Naši učenici imali su puno pitanja, a sve je završilo pjesmom i razmjenom prigodnih poklona. Zahvaljujemo Veleposlanstvu Australije i veselimo se nastavku suradnje! 🇭🇷🤗🇦🇺

Pogledajte naš video o posjeti, a na OVDJE više fotografija.