Solidarnost na djelu

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 11. 2021.

Poštovani roditelji i učenici,

Hrvatski crveni križ i Gradsko društvo Crvenog križa Dubrovnik organiziraju sabirnu akciju “Solidarnost na djelu” koja se  provodi se kao zajednička akcija svih društava Crvenog križa u Republici Hrvatskoj sve od 1973. godine. Ljudskost i humanost jedna je od najvažnijih odlika veličine čovjeka.

Akcija se  provodi od 8. listopada 2021.g. prikupljanjem financijskih sredstava, a za donirani novac uručuje se bon zahvalnosti.

Ovogodišnja akcija provodi se pod motom “Ne dvoji, za drugoga izdvoji.”

Uz osnovni cilj – prikupljanje dobara za osobe u potrebi, jednako je važno i poticanje solidarnosti, posebno među mladima. Mnoga se djeca kroz ovu akciju po prvi put susreću s djelovanjem Crvenog križa.

I ove godine Osnovna škola Lapad uključila se u  49. tradicionalnu sabirnu akciju Hrvatskog Crvenog križa čiji je cilj razvijanje solidarnosti među djecom i mladima, a prikupljaju se novčana sredstva u vrijednosti od 1 kn do 5 kn ovisno o mogućnostima učenika.

Svima Vam zahvaljujemo na uključenju u ovogodišnju akciju Solidarnosti u nadi da će biti uspješna, a u cilju pružanja pomoći djeci koja žive u obiteljima čiji su roditelji korisnici zajamčene minimalne naknade, ili u obiteljima s većim brojem djece, a koje žive s izrazito niskim prihodima, često neadekvatnim životnim uvjetima i potrebna im je pomoć!

Od prikupljenih novčanih sredstava pripremit će se prigodni paketi pažnje za socijalno ugrožene obitelji od Grude do Trpnja u tradicionalnoj podjeli uoči Božićnih blagdana.

Hvala Vam.

Organizatorica akcije u Osnovnoj školi Lapad:

prof. Nancy Obradović