🕊️ 12. sat Povijesti iz Vukovara – Golubice lete u vječnost 🕊️

Autor: Tea Kompar Jerković, 17. 11. 2021.

🕯️ U organizaciji vukovarske OŠ Dragutina Tadijanovića, 16. studenoga, održan je 12. Sat povijesti iz Vukovara s osnovnom temom “Golubice lete u vječnost”. Preko video veze se spojilo 15 škola diljem Hrvatske sa ciljem da se, koristeći Carnetovu potporu, edukativnim i kreativnim satom povijesti međusobno povežu osnovnoškolci iz cijele Hrvatske učeći o Domovinskom ratu i herojima koji su se borili za našu domovinu.

🖤 Sat povijesti u našoj školi pripremili su učenici osmih razreda tako što su na satovima likovne kulture i povijesti izradili golubicu s maslinovom grančicom i oslikanim krilima s motivima Grada i Vukovara kao simbol prijateljstva između Dubrovnika i Vukovara koje je potvrđeno potpisivanjem povelje 3. veljače 1993.
💔 Nakon pozdravnog govora pedagoginje Sonje Ristić i knjižničarke Tee Kompar Jerković, učenik Luka Damjanović započeo je naš program kojemu je glavna nit bio videozapis s monologom dječaka koji govori o tomu što se događa i svojim željama, a to je jedna jedina – želi živjeti.
🤍 I ne zaboravimo, vječni mir i slava svim našim herojima – velikima i malima. 🕯️

🕊️ Videozapis ispod nastao je povodom sudjelovanja na 12. satu Povijesti iz Vukovara. Monolog dječaka koji proživljava rat čita učenik Luka Ruso iz 5.c 🤍

Više fotografija pogledajte u našoj foto galeriji!