Osnovna škola Lapad

Vijesti iz škole

Državno prvenstvo školskih sportskih društava Republike Hrvatske u badmintonu 2021.

Autor: Tea Kompar Jerković, 25. 11. 2021.

Gradu Poreču ove godine pripala je čast ugostiti sveukupno 350 sudionika iz 85 školskih sportskih društava iz cijele Hrvatske. Održano je Državno prvenstvo u badmintonu, a natjecanje se odvijalo u Dvorani Intersport, od 23. do 25. studenoga te je uživo preneseno na Vimeo kanalu Studio Arene.

Poslije otvorenja, započeo je natjecateljski dio. Natjecatelji su bili puni adrenalina i želje za igrom. Svi su došli s istim ciljem, postati prvaci države u svojoj kategoriji. Prvog dana razigravalo se u skupinama te su odigrana četvrtfinala, a drugog dana uslijedila je borba za medalje kroz odigrana polufinala i finala. Put do polufinala u svim kategorijama bio je težak, a do finala još teži.

U muškoj kategoriji osnovnih škola treće mjesto pripalo je Osnovnoj školi Mertojak, Split. U napetoj i neizvjesnoj završnici za zlatnu medalju Osnovna škola Novska izgubila je te osvojila drugo mjesto, a pobjednici dolaze iz Osnovne škole Lapad, Dubrovnik. U ženskoj kategoriji osnovnih škola brončanu medalju osvojila je Osnovna škola grofa Janka Draškovića, Klenovnik, srebrna medalja otišla je u Osnovnu školu Lapad, Dubrovnik, a sa zlatnom medaljom oko vrata kući odlaze učenice Osnovne škole Ivana Meštrovića, Zagreb. (Hrvatski školski sportski savez)
🥇🥈 Čestitke našim učenicima: Patriku Karamatiću, Patriku Konjuhu, Niku Šumiću, Mateu Jerkoviću, Nicol Rilović, Eriki Konjuh, Lori Ćosić i Lei Burazor i njihovoj mentorici učiteljici Hadžiri Brković na postignutom uspjehu!👏🎉