"Medo" za Žarkovicu - nastavak projekta „Daj šapi glas!“ u OŠ Lapad

Autor: Tea Kompar Jerković, 10. 12. 2021.

Poštovani roditelji, učenici i djelatnici,

školska knjižnica OŠ Lapad prošle se školske godine uključila u suradnju s OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog u Ivanecu i Hrvatskom mrežom školskih knjižničara u projekt „Daj šapi glas!“ - projekt senzibilizacije učenika i lokalne zajednice za brigu prema napuštenim životinjama.

Nakon vrlo uspješne prošlogodišnje akcije kojem je, unatoč ne baš sjajnoj epidemiološkoj situaciji, prikupljena veća količina hrane (vreće, konzerve, paštete...), prekrivača (nadmarci, jastuci, ručnici...), kozmetike za pse i mačke te igračke, akciju želimo provesti i ove godine.  Povodom Međunarodnog dana prava životinja, 10. prosinca, želimo započeti akciju „Medo za Žarkovicu“ kojom bismo prikupili novčana sredstva od djelatnika i učenika naše škole kojim bi kupili kućice za pse (srednje veličine). Učitelji i učenici će donijeti 5 kuna (učenici prvotno na razrednoj razini, a učitelji u školskoj knjižnici).

Kroz razgovor sa gđom Sandrom Sambrailo smo saznali da je na Žarkovici i dalje nestašica deka i tapita te hrane za štence i konzervi meke hrane za stare pse koji nemaju zube za grickanje tvrde hrane. Dakle, uz novčana sredstava kojima bi mogli kupiti cca 3 kućice (jedna kućica je oko 1000 kn) bismo skupljali i deke, tapite, hranu za štence i meku hranu za stare pse.

Akcija će se provoditi od 13. do 20. prosinca pod motom “Medo za Žarkovicu”.

Uz osnovni cilj – prikupljanje dobara za životinje u potrebi i volontere na Žarkovici, jednako je važno i poticanje solidarnosti, posebno među mladima. Mnoga se djeca kroz ovu akciju po prvi put susreću s djelovanjem Društva za zaštitu životinja u Dubrovniku.

Unaprijed se svima zahvaljujemo na uključivanju u ovu akciju!

Hvala Vam.

Organizatorica akcije u Osnovnoj školi Lapad:

Tea Kompar Jerković, knjižničarka