Akcija "Medo" za Žarkovicu uspješno dovršena

Autor: Tea Kompar Jerković, 23. 12. 2021.

Povodom Međunarodnog dana prava životinja, 10. prosinca, započeli smo akciju „Medo za Žarkovicu“ kojom smo prikupili novčana sredstva od djelatnika i učenika naše škole te kupili 3 kućice za pse (2 srednje veličine i jednu veliku) u Pevexu. Učitelji i učenici su donosili po 5 i više kunate se skupilo 3687.70 kn.

Kroz razgovor sa gđom Sandrom Sambrailo smo saznali da je na Žarkovici i dalje nestašica deka i tapita te hrane za štence i konzervi meke hrane za stare pse koji nemaju zube za grickanje tvrde hrane pa smo isto skupili u cca deset paketa.

U utorak, 21. prosinca su učenici iz 8.f pomogli prenijeti pakete do automobila, a učenice iz 8.d su napravile mali prigodni plakat za Žarkovicu te su kolegice iz stručne službe Mira Šejtanić i Sumejja Brković, meštar Ante Marić i knjižničarka Tea Kompar Jerković to sve odveli gore. Iako je puhala bura i bilo jako hladno, naši volonteri su nas dočekali s velikim osmjehom i riječima zahvale svim našim učenicima i djelatnicima, a psi su lajali i znatiželjno nas promatrali.

Akcija se provodila od 13. do 20. prosinca pod motom “Medo za Žarkovicu”.

Uz osnovni cilj – prikupljanje dobara za životinje u potrebi i volontere na Žarkovici, jednako je važno i poticanje solidarnosti, posebno među mladima. Mnoga se djeca kroz ovu akciju po prvi put susreću s djelovanjem Društva za zaštitu životinja u Dubrovniku. Veliko hvala svima!