Erasmus+ „Towards a Better Individual With Value Education“: pet dana na „Smaragdnom otoku“

Autor: Tea Kompar Jerković, 11. 2. 2022.

U sklopu Erasmus+ projekta od 30.1.2022. do 5.2.2022 boravili smo na mobilnosti u Irskoj. Škola domaćin bila je Ballyroan Boys' School u Dublinu. Na mobilnost su putovali ravnateljica škole Nikolina Soko, učiteljica Gordana Rokolj, knjižničarka Tea Kompar Jerković i školska koordinatorica projekta Darija Čanić.

Svaki dan bio je unaprijed isplaniran, od posjeta školi domaćinu, upoznavanja s drugim učiteljima i partnerima, te karakteristikama njihovog obrazovanja, učenja irskih sportova (gaelic football i hurling skills), prezentacije irskih plesova, posjete The Cliffs of Moher i Glendalough, do malo slobodnog vremena gdje smo sami istraživali ljepote i znamenitosti Dublina kao npr. Saint Patrick's Cathedral, Dublin Castle, Guinness Storehouse, Trinity College, The National Wax Museum...

Kako bi partneri bolje upoznali našu školu i Grad prikazali smo im video koji su snimile naše učenice 8. razreda. Učitelji su bili oduševljeni izgledom naše škole, a posebno ih se dojmila naša snoezelen soba. Oduševila ih je kreativnost učenica pri montaži videa, a vidjevši ljepote Grada izjavili su da jedva čekaju posjetiti Dubrovnik. Video možete pogledati na OVDJE – ako već niste.

Bilo je to jedno jako lijepo i poučno iskustvo.

Pred nama su mobilnosti s učenicima u Tursku, Francusku i Njemačku te tjedan kada ćemo mi biti domaćini čemu se jako veselimo i već lagano pripremamo.

Ostale fotografije pogledajte OVDJE.