Dan glagoljice - interaktivno predavanje o Župskom glagoljskom natpisu

Autor: Tea Kompar Jerković, 23. 2. 2022.

22. veljače spomendan je hrvatske glagoljice- simbola hrvatskoga nacionalnog i kulturnog identiteta. U obilježavanju Dana glagoljice, a na poziv Dubrovačkih knjižnica, sudjelovala je i skupina učenika šestih razreda naše škole.

U 17 sati u Saloči od zrcala održalo se interaktivno predavanje s radionicom posvećeno Župskom glagoljskom natpisu. Učenike su u predavačkom dijelu Tanja Galjuf, prof. Hrvatskoga jezika i književnosti i Jelena Marić, prof. Povijesti i Geografije, upoznale s poviješću glagoljaštva, s naglaskom na važnoj arheološko-jezičnoj povijesti Župe dubrovačke te njezinom najznačajnijem arheološkom nalazu - Župskom glagoljskom natpisu.
Praktični dio susreta sadržavao je istraživački dio u obliku igre (Igra bijega - potraga za Župskim glagoljskim natpisom; čitam i pišem glagoljicom - odgonetni poruku; Pet za pet - igra u kojoj znalci osvajaju prigodne nagrade (majice i magneti s otiskom Župskog glagoljskog natpisa).
Bilo je zadovoljstvo uz zanimljivu i poučnu atmosferu sudjelovati u njegovanju i promicanja hrvatskog glagoljičkog pisma i kulture.
Veselimo se pozivu i sljedeće godine.