Od ponedjeljka, 28.02.2022., maske obavezne samo u zajedničkim prostorima Škole

Autor: Tea Kompar Jerković, 27. 2. 2022.

Poštovani učenici i roditelji,
Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdali su 25. veljače 2022. najnovije Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022.

Upute se odnose na organizaciju odgojno-obrazovnog rada s učenicima pri čemu su i dalje na snazi preporuke za provjetravanje školskih prostora, fizičkog udaljavanja i pravilne higijene ruku. Zaštitne maske za učenike i djelatnike tijekom nastave više nisu obvezne, no učenici ih mogu i dalje nositi ako smatraju da su im potrebne. Preporučuju se učenicima i djelatnicima s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti Covid-19, ako im zdravstveno stanje omogućuje njihovo nošenje. Maske su i dalje obvezne tijekom prolaska i boravka u zajedničkim prostorijama te u javnom i organiziranom prijevozu.

Više informacija potražite u dokumentu UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE BOLESTI COVID-19 VEZANO UZ RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2021./2022.