Lapadsko 💙 za Ukrajinu 💛

Autor: Tea Kompar Jerković, 7. 3. 2022.

Lapadsko ❤️ kreće ponovno u humanitarnu akciju. Jučer je autobusom stigla prva grupa od 17 žena i 32 djece u Međugorje iz ratom pogođene Ukrajine. Što proživljavaju i kako se osjećaju daleko od doma, nažalost znamo, jer smo isto proživjeli u vrijeme Domovinskog rata.

Planiramo prikupljati hranu ( ulje, pasta, brašno, šećer, maslo, kava, čaj, sokovi, mlijeko, riža, pelata, čokolino, kakao, mliječni namazi, slatkiši ...) i higijenske potrepštine (šampon za tijelo, kosu, regenerator, sapun, pasta za zube, vlažne maramice, deodorans, krema za ruke, higijenski ulošci, papirnate maramice, labello... ) na način da učenici donose pomoć u svoj razred odakle će se na dogovoreni datum sve transportirati za Međugorje. Naravno akcija je humanitarnog karaktera i u nju se uključuje tko želi i koliko želi. Roditelji će biti informirani putem svojih predstavnika u Vijeću roditelja. Akcija kreće čim prije u OŠ Lapad, a proširila bi se uključivanjem građana našeg Grada te Caritasa.
Pokažimo 💙 jer dobro je činiti dobro💛