Učenici OŠ Lapad ponovno pomažu

Autor: Tea Kompar Jerković, 16. 3. 2022.

Učenici OŠ Lapad okupljeni oko Lapadskog srca nakon humanitarne akcije Srcem za Petrinju organizirali su još jednu veliku akciju.

Ovih dana, nažalost, svi smo svjedoci ratnih stradanja u Ukrajini. U potrazi za spasom, veliki broj žena i djece napustio je svoju domovinu i krenuo u nepoznato.
S posebnim suosjećanjem mislimo na njih jer, ne tako davno, i sami smo isto proživljavali tijekom Domovinskog rata.

Lapadsko srce je početkom ožujka pokrenulo humanitarnu akciju pomoći za žene i djecu iz ratom pogođene Ukrajine.

U Međugorje je autobusom stigla grupa od 17 žena i 32 djece za koje je u OŠ Lapad organizirana humanitarna akcija LAPADSKO SRCE ZA UKRAJINU u okviru koje se prikupljala hrana i higijenske potrepštine. Odaziv roditelja je velik, a radost učenika nemjerljiva.

I ovaj put su najmlađi pokazali svoje veliko srce u pomoći onima kojima sad to najviše treba. U suradnji s Caritasom Dubrovačke biskupije sve prikupljeno bit će dostavljeno malim Ukrajincima u Međugorju. Više fotografija pogledajte OVDJE.