Mali čitači u školskoj knjižnici

Autor: Tea Kompar Jerković, 5. 4. 2022.

Mali čitači, skupina izvannastavne aktivnosti drugaša, dva sata su proveli u školskoj knjižnici. Kako su sami za sebe rekli - ma nisu vam to više baš "mali" čitači! S obzirom na broj posuđenih i pročitanih knjiga, oni su pravi čitači... Danas smo pročitali slikovnicu "Čarolija knjižnice" uz koju smo se prisjetili pravila i obveza u knjižnici. A za sljedeći susret su izabrali slikovnice koje će oni prezentirati drugima.

Prema dogovoru, "Mali čitači" drugih razreda su posjetili školsku knjižnicu kako bi knjižničarki i ostalim učenicima ove izvannastavne aktivnosti predstavili slikovnice koje su odabrali prošli tjedan. Od Garfielda i malog vuka do Alijenologije došli smo čak do rasprave zašto Pluton više nije planet. Vrlo uspješno smo zaključili naše druženje u knjižnici čitanjem priče "Dječak koji je znao sve" Sunčane Škrinjarić. Veselimo se daljnjim posjetama i posudbi (i čitanju) knjiga.