Osmaši na školskoj ekskurziji

Autor: Tea Kompar Jerković, 3. 5. 2023.

Učenici osmih razreda naše škole bili su na školskoj ekskurziji u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske, od 24. do 28. travnja 2023.

📍 1. dan, 24.4.2023. Dubrovnik - Plitvička jezera - Marija Bistrica
Polazak ispred škole je bio u 7 sati ujutro. Nakon duže vožnje ručali smo u 12 i 30 u blizini Plitvičkih jezera u restoranu zvan Korenica. Dolaskom na Plitvička jezera obišli smo najpoznatije jezero Kozjak te smo se autobusom vratili u 15 i 30. Put je bio dug, ali i zabavan. U Hotel Kaj smo došli oko 20 sati.

📍 2. dan, 25.4.2023. Marija Bistrica - Krapina
Nakon doručka okupili smo se u 8,45 ispred hotela i zajedno krenuli u razgledavanje Marije Bistrice. U Mednom baru učenici su slušali o izradi licitarskih srca i drugih proizvoda te su i sami imali priliku ukrašavati srca. Potom smo krenuli prema Krapini, gdje smo prvo posjetili Muzej Krapinskih neandertalaca i pogledali film o životu neandertalaca s tog područja. Uz vodičicu smo bolje shvatili kako se život na zemlji polako razvijao i kako su se ljudi mijenjali. Nakon ručka posjetili smo Muzej Ljudevita Gaja. Na kraju smo obišli Muzej oldtimera Presečki gdje su bila razna vozila i drage gospođe su nam nešto više ispričale o njima. Nakon dugog dana vratili smo se u hotel oko 18 sati gdje smo večerali i družili se.

📍 3. dan, 26.4.2023. Zagreb
Doručkovali smo do 7 i 30, te smo poslije išli u panoramski obilazak Zagreba. U 11 sati smo imali organizirani obilazak Tehničkog muzeja Nikole Tesle i ručak u restoranu do 13 sati. Nakon ručka u 14 sati išli smo do Muzeja grada Zagreba koji je bio u Gornjem gradu, te je najbolji dio dana bila Amazinga gdje smo se svi zajedno družili. Krenuli smo natrag u hotel, a treći dan je završio večerom i zabavom.

📍 4. dan 27.4.2023 Varaždin - Trakošćan
Nakon doručka bio je planiran obilazak Varaždina. Posjetili smo Gradski muzej Varaždina u 10 sati, a dvorac Trakošćan u 12 sati. Nakon obilaska dvorca u blizini njega smo imali ručak u hotelu. Također smo obišli kuću Matije Gubca i Muzej seljačkih buna, te smo se umorni, ali zadovoljni vratili u hotel. Posljednja večer završila je druženjem i zabavom.

📍 5. dan Smiljan - Dubrovnik
Dana 28. travnja smo se odjavili iz hotela. Spakirali se i krenuli nazad za Dubrovnik. Naravno, nije nam bilo drago jer bismo još ostali i zabavili se, a znamo da nas čekaju obveze. Prva stanka je bila na ručku u Gospiću u Hotelu Ana. Pri povratku posjetili smo Memorijalni centar u Smiljanu i kuću Nikole Tesle, pogledali smo film i naučili o njegovom životu i odrastanju, te o njegovim znanstvenim postignućima.

Ispunjeni uspomenama i dojmovima sretno smo se vratili kući u naš Grad.🥰

Više fotografija pogledajte OVDJE.