Škola u prirodi - učenici četvrtih razreda

Autor: Tea Kompar Jerković, 12. 5. 2023.

Učenici četvrtih razreda naše škole su prošli tjedan bili u školi u prirodi u gorskom dijelu Hrvatske. Nakon neprospavane noći, puni iščekivanja su krenuli na put 2. svibnja u 6 h.

Prvoga dana su obišli Sokolarski centar u Šibenskoj Dubravi. Upoznali su se s načinom života sove, jastreba , sokola i drugih divljih ptica. Potom su obišli prelijepi NP Krka. Uvečer su se,  iako umorni od puta, dobro zabavili uz ples i karaoke.

Drugi dan su prvo posjetili Smiljan i rodnu kuću Nikole Tesle. Čuli su mnoge zanimljivosti o njegovom životu i radu. Zatim su obišli predivnu špilju Samograd koja je dio Pećinskog parka Grabovača. Poslijepodne je bilo rezervirano za čarobnu Kuću bajki Ivane Brlić Mažuranić u Ogulinu. Kroz zanimljive radionice i filmove su uživali u njezinom bajkovitom svijetu. Večer je opet bila rezervirana za zabavu. Ovaj put uz pjesmu i ples se birala i najbolja frizura.

Treći dan su naši četvrtaši uživali u prezentaciji i radionicama u Kući Velebita. Nakon velebitske bure su krenuli prema Kuterevu i utočištu medvjeda. Uživali su u predivnoj prirodi i sa zanimanjem pratili sve o životu medvjedića. Poslije ručka su se provozali dolinom rijeke Gacke i posjetili njezin najveći izvor Majerovo vrilo uz koji se još uvijek melje brašno u mlinicama.
Učenici i učiteljice su bili oduševljeni predivnom netaknutom prirodom i čistoćom voda i okoliša. I ova večer je bila rezervirana za zabavu. Ovaj put je to bio izbor za miss i mistera ekskurzije.

Zadnji dan je bio rezerviran samo za zabavu. Odmah nakon odjave iz hotela se krenulo prema Gospiću i Adrenalinskom parku Rizvan. Učenici su uživali u ziplinu, streljaštvu, penjanju, ljudskom stolnom nogometu i natjecateljskim sportskim igrama. Bio je ovo šlag na kraju cijele škole u prirodi. Sretni i zadovoljni su nakon ručka krenuli kućama. U autobusu se igrao kviz, pjevalo se i zabavljalo. Unatoč umoru bilo se teško rastati.