Osmaši na ekskurziji

Autor: Tea Kompar Jerković, 18. 9. 2023.

📍 1. dan, 11.9.2023. Dubrovnik - Plitvička jezera
Vesela lica mogla su se zapaziti s prvim izlaskom sunca, točnije u 6:45 na autobusnom stajalištu ispred naše Škole.🌞🌷 Nakon nekoliko sati vožnje stali smo na prvo odredište - Macola te počastili svoje želuce ukusnim ručkom🍝.
Dolazak na Plitvička jezera obilježili smo prvom zajedničkom fotografijom📸, plovili smo najpoznatijim jezerom Kozjak i vozili se električnim vlakićem do autobusa. Nestrpljiva i uzbuđena lica ispunila su recepciju Hotela Matije Gupca oko 20 sati.

📍 2. dan, 12.9.2023. Zagreb
Nakon doručka, u ranim jutarnjim satima krenuli smo put Zagreba. U 11 sati imali smo organizirani obilazak Tehničkoga muzeja Nikole Tesle⚡, nakon čega je slijedio obilazak Donjeg i Gornjega grada👣. Umorni sjeli smo na ručak u Tkalčićevoj. S nestrpljenjem smo dočekali „shopping“, a večer su zanimljivijom učinile vratolomije u Amazingi. Utorak ćemo pamtiti i po prvoj večeri diska🎈🎤🎺🪗.

📍 3. dan 13.9.2023 Varaždin - Trakošćan - Marija Bistrica
Jutro trećega dana proveli smo u šetnji Varaždinom. Oko 10 sati imali smo organizirano vodstvo u Gradskom muzeju Varaždina. Nakon toga objedovali smo u restoranu Trakošćan, a zatim je slijedio obilazak dvorca. Istoga dana u ranim večernjim satima posjetili smo Mariju Bistricu, hrvatsko nacionalno svetište. U hotel smo se vratili oko devet sati. Nakon večere ponovili smo plesne korake prethodne večeri 💃🕺.

📍 4. dan 14.9.2023. Krapina - Donja Stubica
Četvrti dan kiša nam je pokušala pomutiti planove, no nije joj uspjelo! ☔
Nakon doručka krenuli smo prema Krapini, gdje smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca i pogledali film o životu neandertalaca. Po izlasku iz muzeja, posjetili smo i rodnu kuću Ljudevita Gaja.
Imali smo kratko slobodno vrijeme u Krapini, a onda je Muzej oldtimera Presečki uprizorio neka druga vremena. 🛵🚙
Ručak je bio organiziran u restoranu "Preša", a zatim smo se prisjetili tko je bio Matija Gubec i prošetali Muzejom seljačkih buna.
Nakon dugog dana vratili smo se u hotel oko 18 sati gdje smo večerali i nastavili druženje na bazenu 🐬🐳🏊.

📍 5. dan 15.9.2023. Smiljan - Gospić - Dubrovnik
Petoga dana smo se nakon doručka odjavili iz hotela. Prvo odredište po povratku bio je Memorijalni centar Nikoli Tesli u Smiljanu. Pogledali smo kratki film o Teslinom životu i posjetili njegovu rodnu kuću. Nakon toga slijedio je ručak u restoranu "Prašina". Tužni, ali i sretni krenuli smo ka autobusu.
Koferi puni odjeće i suvenira, a srce lijepih uspomena! 🧳❣️

Više fotografija pogledajte OVDJE.