Terenska nastava petih razreda - Lopud

Autor: Tea Kompar Jerković, 27. 9. 2023.

Što se to zeleni usred mora plava? Komadić raja gdje se borova šuma stapa s morem, gdje je priroda i dalje zadivljujuće divlja i svojeglava, a u zraku se može okusiti sol...

Što sve može stati na 4 km2? Ništa puno, a svašta nešto: jedan dvor, samostan, dvadesetak crkvi, škola, park, pješčane plaže i hrpa nasmijanih đaka.

Učenici petih razreda u pratnji svojih razrednica i predmetnih nastavnica izabrali su na tom mjestu stvoriti nove zajedničke uspomene. Nakon što su legendarnom Postirom pristali u lopudsku luku, ispunili su smijehom svaki kutak otoka, a on im je uzvratio srdačnim gostoprimstvom.

U franjevačkoj crkvi sv.Marije od Špilice restauratori su učenike uputili u tajne svog zanata, na rivi su se upoznali s likom i djelom Iva Kuljevana, prisjetili su se legendarnog Miha Pracata, izgubili u sjenovitom parku obitelji Đorđić, prvi su imali čast posjetiti novoobnovljeni Knežev dvor, i sve u svemu, odlično se proveli!

Više fotografija pogledajte OVDJE.