> Povijest
Vijesti iz POVIJESTI

Noć muzeja 2010.

Autor: Ana Vlahović, 27. 11. 2010.

U Noći muzeja 29. siječnja 2010. posjetili smo Pomorski muzej i Knežev dvor.

U fotogaleriji NOĆ MUZEJA 2010. donosimo vam detelje našeg obilaska muzeja.

ŠKOLSKI MUZEJ

Povodom Dana Škole, 31. svibnja 2010., povijesna grupa OŠ Lapad je priredila prvu izložbu tek osnovanog Školskog muzeja OŠ Lapad. Tijekom školske godine 2009./2010. učenici su prikupljali materijalnu, pisanu i usmenu povijesnu građu koja bi mogla pokazati sličice svakodnevice iz prošlosti naše škole. Radi se o raznim pomagalima u nastavi (gramofonima, projektorima, knjigama i slično) kao i povijesti zabilježenoj na osnovi usmenog istraživanja, tj. kazivanjima naših profesora – bivših učenika OŠ Lapad. Učenici koji su sudjelovali u ovom projektu su: Katarina Brbora, Antonio Butigan, Ana Carević, Anamarija Gaćina, Luka Anthony Karaman, Mario Lobaš, Monika Marinković, Dora Milošević, Anamarija Miljak, Josip Sentić, Karlo Stjepanović, Cecilija Šojka, Nikola Štrbe i Iva Zelenković. Posao su izvrsno obavili, što možete provjeriti u našoj galeriji ŠKOLSKI MUZEJ.