Vijesti ŠSD Petka

Otvoreno prvenstvo AK Dubrovnik u atletici

Autor: Tea Kompar Jerković, 9. 10. 2023.

Na Otvorenom prvenstvu AK Dubrovnik u atletici, održanom 7. listopada, naša škola je nastupila sa 14 učenika/ca. Kao jedina Osnovna škola među 550 atletičara iz 21 kluba uspjeli smo osvojiti i nekoliko medalja i to u najtežoj tehničkoj disciplini skoku uvis:

🥇Zlato – Deni Tabaković ( 7.d ) mlađi kadet 2010.god ( preskočena visina 140 cm )

🥈Srebro – Bianka Marija Lovrić ( 5.f ) limačica 2012.god. nastupila u starijoj kategoriji ( preskočila 130cm)

🥉Bronca - Marin Bajurin ( 8.d ) kadet 2009.god. ( preskočena visina 143 cm )

Ostali učenici su trčali na 60,100 , štafeta 4x60m, skakali u dalj, bacali kuglu i vorteks.
Nika Radošević (6.e) ;Antea Staničić i Lucija Metković (6.c ) ;Nina Lušić ( 5.c ), Mia Glavić , Loreta Raguž i Laura Šapro (8.c) ; Roko Klešković, Ivano Lovrić i Petra Bogdanović (8.e), Dino Jelčić(7.d). Učenike/ce je pripremala i vodila prof.tzk Hadžira Brković.
Ponosni smo na njihove rezultate, a posebno na pokazano zajedništvo ( svi su bodrili i hrabrili jedni druge) .
Bravo i čestitke svima !

💗 Posebno treba istaknuti malenu Bianku koja je pored skoka u vis (sve visine do 133 cm preskočila je iz prvog pokušaja ). U trčanju na 100 m je osvojila 4. mjesto ( 15.33sec ) i čekala 2 sata kako bi otrčala i štafetu 4 x 60 m.