OBAVIJEST O PREDUPISU DJECE U 1. RAZRED OŠ LAPAD za školsku godinu 2023./2024.

Autor: Tea Kompar Jerković, 11. 1. 2023.

Cijenjeni roditelji budućih prvaša, uz suglasnost  Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport  u Dubrovačko-neretvanskoj županiji počeo je predupis djece u 1. razred osnovne škole u školskoj godini 2023./2024. za Osnovnu  školu Lapad. Obavljat  će se najkasnije do 15. veljače 2023. godine.

Roditelji, odnosno skrbnici djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk.god. 2023./2024. trebaju podnijeti zahtjev za uvrštenje svog djeteta na popis djece dorasle za upis u 1.razred osnovne škole.

Predupis se odnosi na djecu:

1. koja do 01. travnja 2023. godine imaju navršenih šest godina života,

2. koja do 31. ožujka 2023. godine nemaju navršenih šest godina života, ali  koja  do 31. prosinca 2023. godine navršavaju šest godina života ako to, na zahtjev roditelja ili skrbnika  i na prijedlog stručnog povjerenstva, odobri ovaj Upravni odjel,

3. djeca kojima je za školsku godinu 2022./2023. rješenjem Upravnog odjela za društvene djelatnosti  DNŽ odgođen upis u prvi razred osnovne škole ili su rješenjem Upravnog odjela za društvene djelatnosti  DNŽ privremeno oslobođena od upisa u 1.razred osnovne škole .

Upisna područja pojedinačnih osnovnih škola utvrđena su Mrežom osnovnih škola (''Narodne novine'' br.70/11,62/17 i 86/18).

Zahtjevi za upis djece dorasle za upis se podnose na obrascu ''Zahtjev za uvrštavanje djeteta na popis djece školskih obveznika'' koji je dostupan na na web stranici ove županije (www.dnz.hr).

Ispunjeni ''Zahtjev za uvrštavanje djeteta na popis djece školskih obveznika'', presliku osobne iskaznice djeteta ukoliko je ima ili jednog od roditelja , odnosno skrbnika s kojima dijete stanuje, odnosno odgovarajuću potvrdu o prebivalištu ili prijavljenom boravištu, roditelj , odnosno skrbnik, dostavlja osobno (u ured pedagoginje radnim danom od 8.00 do 13.00), poštom (OŠ Lapad, Od Batale 14, 20000 Dubrovnik) ili e-mailom, isključivo skenirano u PDF (ne fotografije mobitelom) na sonja.puhjera@skole.hr

Također potrebno je donijeti ili poslati i preslik rodnog lista djeteta (nije bitan datum izdavanja).

Za sve dodatne informacije možete se obratiti školskoj pedagoginji Sonji Ristić putem e-pošte: sonja.puhjera@skole.hr ili na broj telefona 357-034 i mobitel 099/2385-235.

Dubrovnik, 11.siječnja 2023.