Vijesti iz knjižnice

Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2023. - PRONAĐENI U PRIJEVODU

Autor: Tea Kompar Jerković, 8. 9. 2023.

Uz online izvore informacija otkrij zanimljivosti o tri knjige:

Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt (s njemačkoga prevela Lara Hölbling Matković)
Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda (s nizozemskog prevela
Svetlana Grubić Samaržija)
Frances Hodgson Burnett: Tajni vrt (s engleskoga preveo Ivan Ott)

Nastavno na ovogodišnji Mjesec hrvatske knjige koji je posvećen prevoditeljima i prevođenju, naziv ovogodišnjeg kviza je PRONAĐENI U PRIJEVODU te će uz online izvore informacija predstaviti tri knjige za djecu i mlade iz svjetske literature i njihove prevoditelje. Također, ove će se godine staviti naglasak na 25 godina održavanja kviza.

Sve detaljne informacije možete pročitati na mrežnim stranicama kviza: https://www.mhk.hr/kviz/: o kvizu, pravila, upute za rješavanje kviza, najčešće postavljena pitanja, plakat, izvori, nagrade, završna svečanost, kontakt, kao i pregledati arhivu dosadašnjih kvizova.

Važni datumi kviza:

·         početak rješavanja kviza: 11. 9. 2023.

·         zadnji dan rješavanja kviza: 25. 10. 2023.

·         objava popisa finalista: do 3. 11. 2023.

·         završna svečanost: 15. 11. 2023.

Prije rješavanja potrebno je pročitati Upute za rješavanje kviza jer će vam na taj način biti jasnije kako ga riješiti.

Za sva pitanja, slobodno se obratite Odjelu za djecu i mladež – 01 4694 370 i Hrvatskom centru za dječju knjigu – 01 4694 376 ili našoj školskoj knjižničarki.