Vijesti iz knjižnice

Natjecanje u čitanju naglas

Autor: Tea Kompar Jerković, 27. 9. 2023.

Nakon trogodišnje stanke, ove godine održava se Nacionalno natjecanje u čitanju naglas koje organizira Narodna knjižnica Vlade Gotovca u Sisku. Natjecanje će se održati 9. i 10. studenoga 2023.

Županijsko natjecanje održat će se 20. listopada u Narodnoj knjižnici Grad.

Prema uputama o provođenju natjecanja, na županijsko natjecanje iz jedne škole mogu sudjelovati samo dva učenika, jedan u mlađoj, jedan u starijoj kategoriji. Ukoliko ima više zainteresiranih učenika, bilo bi potrebno održati školsko natjecanje.

8. nacionalno natjecanje u čitanju naglas namijenjeno je učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda u gradovima i županijama Republike Hrvatske. Učenici su podijeljeni u dvije kategorije:

Mlađa kategorija: učenici 3. – 5. razreda

Starija kategorija: učenici 6. – 8. razreda

Zainteresirane učiteljice 3. i 4. razreda i učiteljice Hrvatskog jezika koje se žele uključiti u Natjecanje, molim da se prijave učenike u knjižnicu do 29. rujna.

Školsko natjecanje će biti 6. listopada u školskoj knjižnici, a naknadno ću objaviti vrijeme održavanja.

Prijave za županijsku razinu su do 13. listopada.

Cilj je natjecanja poticanje čitanja i čitanja naglas, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige te poticanje pozitivnog natjecateljskog duha. Inicijatori i organizatori natjecanja na državnoj razini su Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak i Komisija za knjižnične usluge za djecu i mladež pri Hrvatskom knjižničarskom društvu, a organizatori natjecanja na županijskoj, gradskoj i školskoj razini su narodne knjižnice u suradnji sa školskim knjižnicama.

Više informacija pogledajte OVDJE.