Autor: Administrator , 21. 7. 2020.

Poštovani roditelji,

Vezano za mogućnost izvođenja višednevne izvanučioničke nastave 4-tih razreda ukazujemo na sljedeće:

Način boravka i međusobni kontakti djece pri višednevnoj izvanučioničkoj nastavi, u kojoj najčešće više djece dijeli sobu, sudjeluje u grupnim aktivnostima, a tijekom dnevnih aktivnosti djeca dolaze u kontakt s osobama koje nisu dio skupine koja s njima putuje, HZJZ smatra vrlo rizičnom aktivnošću u smislu mogućnosti širenja COVID-19 infekcije.

U skladu s mišljenjem HZJZ-a izvanučionička nastava može se realizirati samo u skladu niže navedenim preporukama, pri čemu svi moraju biti svjesni rizika koji i dalje postoji:

- Nikako se ne preporučuje organiziranje ovakve nastave u inozemstvu.
- Ograničiti fizički kontakt (bliski kontakt) djece i djelatnika iz jedne odgojno-obrazovne skupine na tu skupinu uz izbjegavanje kontakata s drugom djecom, roditeljima druge djece i drugim osobama (organizirati izvanučioničku nastavu posebno za svaki razredni odjel djece).
- Uskladiti organizaciju s Preporukama za rad hotela i iznajmljivača tijekom epidemije COVID-19, koje su objavljene na našoj web stranici 11. svibnja.
- Izbjeći organizirani prijevoz na način da roditelji dovedu djecu na odredište ili, ako se organizirani prijevoz ne može izbjeći, pridržavati se uputa na poveznici.
- Organiziranu prehranu prilagoditi ovim uputama.
- Aktivnosti koje će djeca imati u programu prilagoditi odgovarajućim uputama koje možete naći na našim web stranicama

Također se napominje da po povratku učenika i učiteljica, ako bi se na izvanučioničku nastavu krenulo krajem kolovoza, postoji veliki rizik od samoizolacije svih sudionika. U tom trenutku onemogućio bi se početak školske godine za pete razrede, kao i početak školske godine za prve razrede s obzirom da se radi o učiteljicama koje početkom nove školske godine preuzimaju prve razrede.

Zbog svega navedenog izvanučonička nastava se u ovom trenutku ne preporuča od strane HZJZ, a samim time ni od strane škole, a posebno stoga sto se u ovom trenutku ne mogu propisati mjere koje bi rizik ucinile prihvatljivo niskim.

DOPIS_AGENCIJE.pdf (203.20 KB)